przejdź do Sochaczew.pl
278163 odwiedzin
ZKM skończył 10 lat

1 lipca sochaczewski Zakład Komunikacji Miejskiej skończył 10 lat. Z tej okazji w siedzibie firmy odbyła się skromna uroczystość, na którą dyr. Krzysztof Sieczkowski zaprosił załogę, burmistrza P. Osieckiego, wiceburmistrza S. Wachowskiego i Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej W. Kowalę. 

K. Sieczkowski przypomniał początki firmy, jakim dysponowała majątkiem na starcie i dziś, oraz zmiany, jakimi podlegała przez dekadę. Dziękował załodze za zrozumienie zmian i zaangażowanie w wykonywaną pracę. 

Z okazji 10 lecia zakładu życzenia spokojnej, pewnej pracy przekazał pracownikom także burmistrz Piotr Osiecki przypominając, że w 2001 roku został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i miał okazję obserwować, jak dynamicznie ZKM zmienia się w sprawnie działający zakład szukający oszczędności, zabiegający o pieniądze na inwestycje, zakup autobusów, rozwijający wachlarz usług świadczonych m.in. przez brygadę remontową. Przypomniał, że 10 lat temu odbyła się poważna reorganizacja miejskich jednostek: 1 maja powstał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, dwa miesiące później ruszył samodzielny Zakład Komunikacji Miejskiej, w tym samym roku z dawnego Zakładu Usług Komunalnych wyodrębniono Zakład Gospodarki Mieszkaniowej oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. 
- Transport publiczny wszędzie jest deficytowy, wymaga dopłat z budżetu państwa czy samorządu. Z podziwem patrzyłem, jak świetnie dajecie sobie radę, jak dbacie o wygląd przystanków, staracie się o pieniądze na zakup autobusów, uruchamiacie nowe linie. ZKM poradził sobie na trudnym rynku, przetrwał, udowodnił, że zgrany zespół może naprawdę wiele – powiedział burmistrz. 
Piotr Osiecki przekazał dyrektorowi i załodze ZKM gratulacje oraz życzenia kolejnych sukcesów i wytrwałości w tej odpowiedzialnej pracy. 

źródło: UM w Sochaczewie

A A A
04.07.2011
godz.08:41
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość